34/ 317 26 94
34/ 317 40 90
601 842 096

Zakuwanie Przewodów Hydraulicznych

Istotną gałęzią naszej działalności jest produkcja przewodów hydraulicznych. Samodzielnie zakuwamy od 1998 roku!

Pomimo wieloletniego doświadczenia jesteśmy otwarci na wszelki nowości, jakie przynosi rynek przewodów hydraulicznych.

Posiadamy w tej chwili 3 zakuwarki, co pozwala nam na sprawną i szybką realizację zleceń. Zaopatrujemy w elementy produkcji IMM, Manuli, Hansa, Flex – jednych z największych światowych producentów węży i końcówek. Szeroki asortyment końcówek i tulejek sprawia, że jesteśmy w stanie zrealizować praktycznie każde zamówienie, co w połączeniu z konkurencyjnymi cenami czyni naszą ofertę bardzo atrakcyjną i godną sprawdzenia.

Elastyczne przewody hydrauliczne mają zastosowanie głównie w napędach i sterowaniach hydraulicznych. Stosuje się je do urządzeń, w których czynnikiem roboczym są oleje mineralne, emulsje wodno-olejowe, wodne roztwory glikolu, woda.

Elastyczne przewody hydrauliczne są wykonane z węża gumowego z jednym, dwoma lub czterema oplotami z drutu stalowego, na końcach którego, zaciśnięte są metalowe końcówki. Końcówki wykonane są ze stali i pokryte ochronną powłoką cynkową.

Dobór przewodów do poszczególnych zastosowań zależy od bardzo wielu czynników: wartości ciśnienia i jego rodzaju (statyczne i dynamiczne), typu końcówek jakie są zaciśnięte na wężu, wielkości współczynników bezpieczeństwa wymaganych przez przepisy dotyczące budowy niektórych urządzeń, temperatury czynnika roboczego i temperatury otoczenia.

W razie potrzeby dodatkowo stosujemy osłony metalowe, plastikowe oraz tekstylne zapobiegające mechanicznym uszkodzeniom przewodów.

Zakuwamy również przewody mające dopuszczenie do pracy w górnictwie.

Typy końcówek stosowanych do elastycznych 
przewodów hydraulicznych /producent: IMM Hydraulics -Włochy 

W naszej ofercie znajdują się również węże olejoodporne – tłoczne ze wzmocnieniem tekstylnym w średnicach od Ø 6 do Ø 63, węże techniczne zbrojone, węże poliamidowe wraz z armaturą (tekelan), oraz węże do klimatyzacji działające w temp. od -35C0 do +125C0